за нас

household_about02
household_about01

Ningbo нехао housewares CO., LTD.

Ningbo нехао housewares ко., Ltd.was основана во април 1995 година, е претпријатие за производство на извозно ориентирани ангажирани во професионална производство и продажба на производи за чистење и предмети за домаќинството. Во моментов, компанијата располага со површина за градба од 25,000m 2со повеќе од 500 вработени.

На компанијата главно се врши производство и продажба на разни серии четка, валјак lint серија, стакло, серија микрофибер крпа производи и други дневни серија неопходност, вклучувајќи и повеќе од 600 видови.

производ центар

 • четка серија

 • Прозорецот за перење Серија

 • Лопатче и метла Серија

 • чистач серија

 • Микрофибер Серија почисто

 • Бања Серија почисто

 • Кујна и бања Cleane Серија

 • Кујна Серија почисто

 • четка Серија

 • Lint серија ролери

 • Стручна Серија

  • R & D центар

   Силен R & способност D е солидна основа за одржлив развој на Нехао housewares.Over изминатите две децении ние сме биле преземање на иновации и развој, како можност за промовирање на технолошките иновации и развој на нов производ, активно привлекување на повеќе таленти и ги здружи голем број на професионалци во сродни области.

   Прочитај повеќе
  • household_search01
  • household_search02
  • household_search03
  • household_search04
  • household_search05

  Вести и информации

  • Ние ќе присуствува По Прикажи Во 2020 година

   Ningbo нехао Houseware копродукции, Рибар и Ningbo нехао Сунѓерот технологија ќе присуствува следните шоу во 2020 година ќе се преземат некои нови производи за наредните емисии. 1.Ambiente во Frankfort Германија од 7. февруари - 11. февруари 2020 година нема Бут. е 10.4D41. 2.HIA во Чикаго, САД од 14. март - 17. март 202 ...
  • Производи Ningbo нехао домаќинство копродукции, ООД

   Основана во август 2001 година, Ningbo нехао производи за домаќинство копродукции, Ltd е ориентирана кон извоз производител на специјализирана за производство и продажба на производи за чистење и апарати за дневни потреби. Во моментов, компанијата располага со површина од 16500m2 ...
  • Производи Ningbo нехао домаќинство копродукции, ООД

   Основана во август 2001 година, Ningbo нехао производи за домаќинство копродукции, Ltd е ориентирана кон извоз производител на специјализирана за производство и продажба на производи за чистење и апарати за дневни потреби. Во моментов, компанијата располага со површина од 16500m2 ...

  Испраќам барање ЗА ЦЕНОВНИК

  Ништо не е подобро отколку што држи на дланка! Кликнете подолу

  Ни e-mail за да дознаете повеќе за вашиот производ

  Земете слободен Брошура и Примероци